Kapadokija – Turkija

Kapadokija – Turkijoje esantis regionas, garsėjantis kraštovaizdžiu ir istorija. Vietą supa Taurus ir Ponto kalnai, todėl čia dažnai vykdomi kalnų žygiai ir kopinėjimas. Nuo kalnų viršūnių atsiveria nepakartojama regiono panorama ir vaizdas į jūrą. Kraštas garsus dėl savo kalnuotų vietų, o čia stūksantis Gioremės slėnis – įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą. Liksite sužavėti, nes Kapadokija labiau primins nepažintą planetą, nei gimtąją Žemę. Jei nusprendėte vykti į šį išskirtinį kurortą, rekomenduojame aplankyti kelias vietas:

  • Güllüdere Vadısı – natūraliai susiformavęs reljefas, kurio formos atrodo neįtikėtinos;
  • Seljuk civilizacijos muziejus – jame eksponuojamos Seljuk civilizacijos dailės, architektūros, kultūros ekspozicijos;
  • Tokalı Kilise – didinga bažnyčia, išmarginta dailės ir architektūros darbais;
  • Vienuolyno slėnis – įspūdinga vieta, sudaryta iš daugybės bažnyčių, įkurtų uolose;
  • Göreme atviras muziejus – ši vieta yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl nepakartojamų gamtos sukurtų vaizdinių.

Kapadokija-Turkija

Kapadokija – išskirtinis Turkijos regionas, kuris privers pasijusti lyg fantastiniame filme. Uolėtas reljefas ir keisčiausios akmenų formos – nustebins net visko mačiusius. Jei keliaujate į Turkiją, būtinai skirkite bent dieną Kapadokijai. Į ką reikėtų atsižvelgti planuojant kelionę? Visų pirma, nuspręskite, kuriuo metų laiku vyksite, nes vasarą kaitina alinantis karštis, o ir skrydžių kainos aukštesnės. Žiemą daug gaiviau, išlieka 12-13 laipsnių šiluma, todėl tyrinėti įspūdinguosius kalnus ir uolas bus pats tas. Verta atsiminti, jog skrydžiai į Kapadokiją iš Vilniaus yra vykdomi su persėdimu, tad turėsite išsirinkti patogiausią sustojimą. Na, bet taip turėsite progą susipažinti su dar vienu nauju miestu. Sezono metu kelionių agentūros vykdo užsakomuosius Vilnius-Kapadokija skrydžius, bet jie nėra labai dažni. Kad ir kokiu būdu nuspręsite keliauti – lėktuvų bilietų ieškokite kaip įmanoma anksčiau, o geriausiai – likus pusei metų iki išvykimo. Tada kainos dar nebūna pakilę.

Skrydžiai į Turkiją

Skrydžiai iš Turkijos