Lankytinos vietos Turkijoje

Turkija – milžiniška valstybė, išsidėsčiusi net per du žemynus! Šalyje susipina skirtingos kultūros, kalbos, religijos ir tradicijos, tai daro ją be galo patrauklia keliautojams ir nuotykių ieškotojams. Kiekvienas ras savo nišą – gamtos mylėtojai, istorijos tyrinėtojai, vakarėlių liūtai ar gastronominių kelionių entuziastai. Verta atsiminti, jog dalis Turkijos priklauso Europai – vadinama Trakija, o didžioji – Anatolija, priklausanti Azijai. Šias puses skiria gyvenimo būdas ir požiūris. Europinė Turkija labai šiuolaikiška, moderni ir gyvena vakarietišku ritmu. Na, o Azijos dalis konservatyvesnė, čia daugiau tikinčiųjų, todėl prieš atvykstant verta pasidomėti islamo tradicijomis. Lankomos vietos Turkijoje labai skiriasi nuo regiono ar miesto. Bet kultūrų ir tradicijų įvairovė paverčia šalį tokia ypatinga ir unikalia.

Lankytinos vietos Turkijoje

Planuojate keliauti į Turkiją? Puikus sprendimas! Žinoma, šalis be galo didelė, tad visko pamatyti ir aplankyti vienų atostogų tikrai neužteks... Na, bet tai puiki proga sugrįžti dar kartą! O kad būtų lengviau apsispręsti, kur keliauti, pateikiame kelis pasiūlymus:

Labiausiai lankytinos vietos Turkijoje:

  • Stambulas – didžiausias ir daugiausiai gyventojų turintis Turkijos miestas gali didžiuotis įdomia istorija ir vis labiau modernėjančiu gyvenimo ritmu. Kadangi didelė dalis miesto priklauso Europinei daliai, gyventojai šiuolaikiški ir kosmopolitiški, o ir turistų čia visuomet gausu. Ką vertėtų aplankyti Stambule? Išskirtine Rytų architektūra sužavės Sofijos soboras, Topkapio rūmai, Sultono Ahmedo mečetė, Suleimanijos mečetė. Būtinai apsilankykite Didžiajame Stambulo turguje ir prieskonių turguje. Pasigrožėkite Bosforo sąsiauriu. Stambulas visuomet alsuoja gyvybe ir yra be galo dinamiškas, tad nuotykių patirsite į valias!
  • Ankara – šalies sostinė, todėl čia gausu muziejų – Anıtkabir, Etnografijos muziejus, Respublikos muziejus. Verta įsiamžinti prie Atakule bokšto, Ankaros pilies. Nepamirškite miesto sodų, kuriuose keliai veda lyg per pasaką. O kur dar milžiniški akvariumai ir zoologijos sodai!
  • Antalija – saulėtasis Turkijos kurortas, kuriame jus sužavės gamta ir kerintys paplūdimiai. Duden kriokliai, Taurus kalnai, Chimeros kalnas – gamtos stebuklai, kuriuos privaloma pamatyti. Antalija garsėja ne tik gamta, bet ir istorija – mieste ir apylinkėse stūkso antikos laikus menantys griuvėsiai ir pastatų liekanos;
  • Alanija – jaukus kurortas, kuriame pasilepinsite saulės voniomis ir išskirtiniu poilsiu vienuose geriausių krašto viešbučių;
  • Kemeras – Antalijos kurortas, kurį supa tvirta Taurus kalnų siena. Čia būtinai aplankykite Olimpo kaimelį, Yoryuk parką, Yanartas kalną, Ataturko paminklą, Olbijos parką.

Geriausios vietos Turkijoje išsidėstę visame šalies plote, todėl turėsite grįžti ne kartą, kad viską aplankytumėte. Ekskursijos Turkijoje – patogus pasirinkimas, jei norite ne tik pamatyti gražiausias vietas, bet ir sužinoti intriguojančių faktų. Kad ir ką nuspręstumėte – kelionė bus nepamirštama.

Skrydžiai į Turkiją

Skrydžiai iš Turkijos